Картинки по запросу в контакте Картинки по запросу одноклассники

Віншуем!!!

Сёння Іван Арсеньевіч Карэнда, беларускі паэт і празаік, грамадска-культурны дзеяч, адзначае свой юбілей.
Іван Арсеньевіч нарадзіўся ў вёсцы Крывічы Іўеўскага раёна Гродзенскай вобласці.
Шматгадовае сяброўства звязвае бібліятэку з земляком. Супрацоўніцтва пачалося шмат гадоў таму. Тады Іван Арсеньевіч наведаў Іўеўскую раённую бібліятэку. Сустрэча з вядомым земляком падаравала прысутным яркія ўражанні, усе адчулі непарыўную сувязь пісьменніка з роднай зямлёй, малой радзімай.
Наступная творчая сустрэча іўеўчан з паэтам адбылася ў 2018 годзе. Імпрэза ладзілася ў межах праекта “Нашы людзі” (да Года малой радзімы) і мела назву “Сустрэча з малой радзімай!”. Іван Арсеньевіч прачытаў прысутным яшчэ не апублікаваную паэму “Вочап: на скразняках эпох”.
У тым жа годзе ў дар ад І.А. Карэнды ДУК “Іўеўская раённая бібліятэка” атрымала яго новыя кнігі з аўтографам (паэму “Вочап”, казку для дзяцей дашкольнага і малодшага школьнага ўзросту “Ёж иголки продавал”) і 35 кніг іншых аўтараў з хатняй калекцыі пісьменніка.
Году малой радзімы была прысвечана чарговая сустрэча з Іванам Арсеньевічам Карэндам, якая адбылася ў Іўеўскай дзіцячай бібліятэцы ў лістападзе 2019 года. Вучні пачатковых класаў з цікавасцю слухалі аўтара цудоўных дзіцячых кніжак.

Супрацоўнікі ДУК “Іўеўская раённая бібліятэка” сардэчна віншуюць Івана Арсеньевіча з юбілеем!
Хай родныя і блізкія прыносяць Вам толькі добрыя навіны, хай будзе светла і ясна за акном і на душы. Жывіце ў пастаянным адчуванні гармоніі з сабой. Хай назапашаны вопыт і мудрасць дапамогуць Вам у дасягненні мэтаў і спраўдзяцца ўсе жаданні і памкненні, захаваецца ўсё добрае, што ёсць у жыцці, і памножацца імгненні радасці, кахання і аптымізму. Няхай удача, поспех і натхненне будуць Вашымі вернымі спадарожнікамі!

18.09.2020
День рождения «Смайлика»
«75 – всё только начинается»: юбилей Ивьевской районной библиотеки
Книжная полка