19.11.2020
Выстава “Жывая повязь часоў”

У канцы лістапада грамадскасць Беларусі будзе адзначаць 90-годдзе Уладзіміра Сямёнавіча Караткевіча. Пісьменніка па праву называюць гонарам і сумленнем беларускай літаратуры, які змог цалкам раскрыць душу беларускага народа, яго нацыянальны характар. Ён стварыў мастацкі летапіс, намаляваў непаўторныя вобразы беларусаў. Асаблівая заслуга У. Караткевіча – у стварэнні выдатнай гістарычнай прозы, у якой пісьменнік здолеў паказаць беларусам, што ў іх ёсць свая гісторыя.

Імя гэтага творцы незвычайнага таленту, адной з найбольш яркіх фігур беларускай літаратуры XX стагоддзя ўшанавалі супрацоўнікі бібліятэкі-філіяла г.п Юрацішкі, у бібліятэцы аформлена выстава“Жывая повязь часоў” прысвечана  90-годдзю з дня нараджэння У. Караткевіча.

На юбілейнай экспазіцыі прадстаўлена літаратура з фонду бібліятэкі. Матэрыялы выстаўкі расказваюць пра жыццё і творчасць пісьменніка,  адзначаюць, што У. Караткевіч быў таленавітым не толькі як паэт і празаік, але і як драматург, сцэнарыст, публіцыст.  Памяць пра яго захавалася і жыве. І будзе жыць.

Бібліятэка запрашае наведаць выставу, якая будзе дзейнічаць з 19 па 29 лістапада.

26.11.2020
“І не знікаць паэтам вечна, у вечнай песні жывучы…”
Преданность родному слову…
Чытаем разам творы Уладзіміра Караткевіча
25.11.2020
Республиканская акция МЧС «Не прожигай свою жизнь!»
24.11.2020
Кніжная выстава-знаёмства “Уладзімір Караткевіч: творчасць і лёс”
23.11.2020
Восеньскія дары